Smažky.cz – Vše, co jste kdy chtěli vědět o smažáku, ale báli jste se zeptat.
Kdo nesmaží, jako by nežil.
Ultimativní server s hodnocením smažených sýrů. Vše, co jste kdy chtěli vědět o smažáku, ale báli jste se zeptat.


Zpět na hompendž

Restaurace Kamenný bar

Do Kamenného baru v centru Jablonce nad Nisou (mapa) jsme s týmem nezávislých hodnotitelů zavítali hned první den po znovuotevření restaurace. Vybaveni znalostí jídelního lístku a s vědomím dostupnosti lahodného smaženého pokrmu jsme se druhý den (4.8.2009) vydali v přestrojení otestovat kvalitu místního smaženého sýru. Dle slov místních strávníků a pijáků je zdejší kuchař všemi pochvalovaný — nechť tedy ukáže svůj skill a nabůstřenou knoulidž při přípravě toho nejprostšího a zároveň nejdelikátnějšího z pokrmů.

Zdejší obsluha je veskrze příjemná, a po menší potyčce ohledně pořadí a doby podávání jednotlivých chodů se našemu zkušebnímu strávníkovi daří úspěšně objednat lahodný pokrm. Narážku na komplikace při objednávání ve znění „Tak nás pusť do kuchyně, my si to uděláme.“ vrchní nebere jako žert a později nám tento vtip oplácí přirážkou 200,– Kč na každého.


Standardní porce smaženého sýru s hranolkami.

Smažený sýr, krabička cigaret v pozadí
pro srovnání velikosti.

Z dokumentačních fotografií se porce zdá být malá, leč ve skutečnosti jsme byli právě velikostí a gramáží příjemně překvapeni. Pro srovnání je v obou fotografiích v pozadí přítomna krabička cigaret Start (krátké, červené). Dále přikládáme ještě detailní fotografii pokrmu, kde si povšimněte dalších drobností, které v testu hodnotíme (příloha, obloha, tatarka, ...).


Letecký snímek pokrmu.

V tomto okamžiku jsme započali samotný test, který se skládá z individuálních i objektivních měření rozličných parametrů. Náš test se snaží do hloubky proměřit kvalitu pokrmu, kterou tvoří celá řada drobností. Výsledek našeho hodnocení shlédněte v tabulce níže:

Parametr a rozmezí Hodnota parametru
Propečenost (0 až 10) 7
Velikost porce sýru (0 až 10) 9
Velikost přílohy (0 až 10) 6
Nabůstřenost oblohy (0 až 10) 4
Celkový vzhledový dojem (0 až 10) 6
Vůně (0 až 10) 8
Chuť (0 až 10) 6
Kvalita a množství tatarky (0 až 10) 3
Individuální potěcha (–20 až +20) +2
Celkové hodnocení (0 až 100) 51
Typ testovaného objektu smažený eidam
Cena 79,– Kč sýr + 25,– Kč hranolky = 104,– Kč
Datum a čas hodnocení 4.8.2009 21:30
Hodnotící subjekt Nezávislý hodnotitel AD

Komentář strávníka: „Mínusové body za nedostatek tatarky, avšak byla dobrá. Plusové body za velikost porce.“

Komentář komise: „Testovací subjekt je extrémně náročný na množství tatarky. Dále nás potěšilo, že restaurace vaří ve všední dny až do 22:00.“

Verdikt: Nadprůměrný smažák za dobrou cenu (pozdě večer, pokud je sýr v poledním menu, je za 75,– Kč včetně nápoje). Slabší obloha, velká porce sýru.

Na závěr přikládáme fotografie testovacího subjektu před a po konzumaci.


Strávník před testováním.

Strávník po testování.

Ze srovnávacích fotografií je zřejmé, že strávník byl nasycen a uspokojen. Na fotografii „po“ se tváří o 70% více lišácky, o 40% více nasyceně a o 100% víc, že už dnes nechce žádný sýr ani vidět.

Lajkuj článek:

Smažky.cz, info@smazky.cz, +420 724 787 734